Interreg – DanubePeerChains
2020-2022
DanubePeerChains je evropski projekt, ki se izvaja v okviru programa Interreg – Podonavje, s prednostno programsko nalogo in ciljem: povečati kompetence za poslovne in socialne inovacije.
DanubePeerChains naslavlja evropsko strategijo za Podonavje EUSDR, predvsem s sklicevanjem na dve prednostni področji:
– Projektni partnerji so prepoznali izzive, ki jih povzroča digitalna preobrazba v industriji in s tem povezane spremembe v poslovnih modelih in vrednostnih verigah, ki izjemno vplivajo na države Podonavja, zlasti na regionalne trge dela in razvoj kadrovskih kvalifikacij. Medtem ko v razvitejših podonavskih državah pomanjkanje digitalnih kompetenc ogroža inovativna MSP in novoustanovljena podjetja z omejevanjem možnosti za razširitev in internacionalizacijo, je v manj razvitih državah nujna potreba po usposabljanju delovne sile in podjetij na področju digitalnih znanj, veščin in kompetenc ter digitalizacije delovnih procesov, saj je to ključnega pomena za gospodarski razvoj.
– Glavni cilj projekta je torej opolnomočenje organizacij za podporo trgu dela (LSO) in organizacij za podporo podjetjem (BSO), skupaj s svojimi ciljnimi skupinami in potenciali na lokalnem nivoju (podjetniki, zaposleni v MSP, strokovnjaki za digitalizacijo), za skupni pristop pri krepitvi zmogljivosti in usposabljanju za nadgradnjo visokokvalificiranih delovnih mest v Podonavju ter za pridobitev trajnostnega priznanja za partnerstvo pri sodelovanju na ravni PEER v inovativnih nadnacionalnih vrednostnih verigah.
V projekt je vključenih 14 projektnih partnerjev in 5 pridruženih strateških partnerjev iz držav Podonavja, katerih cilj je ustvariti oz. izboljšati inovativno in družbeno odgovorno Podonavje.
DanubePeerChains is a project implemented under the INTERREG Danube Transnational Programme, within programme priority 1, and within programme priority specific objective SO 1.2 Increase competences for business and social innovation.
DanubePeerChains addresses the European strategy for the Danube Region EUSDR mainly with reference to Priority Areas 8 and 9.
– The project partners recognized challenges caused by digital transformation in the industry and related changes in business models and value chains have tremendous impact on the Danube region countries, particularly on the regional labour markets and the development of human resource qualifications. While in the advanced Danube countries a lack of digital competences threatens innovative SMEs and start-ups by limiting their chances for scale-up and internationalisation, in less developed countries the need for catching up in digital qualification of work force and their employing companies is urgent and crucial for economic development.
– The main objective of the project DanubePeerChains, therefore, is to empower Labour market Support Organizations (LSO) and Business Support Organizations (BSO) together with their target groups and further local high-potentials (entrepreneurs, SME employees, digitalisation specialists) in a joint capacity building and training approach to upskill to high-qualified jobs in the Danube region and to gain sustainable recognition as PEER-level collaboration partners in innovative transnational value chains.
Involving 14 project partners and 5 associated strategic partners from Danube Region countries, will generate significant changes throughout the entire Region in order to improve Innovative and socially responsible Danube region.
Vodilni partner/Lead partner: Business Upper Austria
Začetek/Start date: 1. 7. 2020
Zaključek/End date: 31. 12. 2022
Vrednost projekta/Project budget: 1.784.455,00 EUR
Koordinator projekta v ŠC Škofja Loka/SC Škofja Loka project coordinator:
Alojzij Kokalj | 04 506 23 71 | alojzij.kokalj@scsl.si
DanubePeerChains je projekt, ki se izvaja v okviru programa Interreg – Podonavje in je sofinanciran iz Evropskega socialnega sklada.
DanubePeerChains is a project implemented under the INTERREG Danube Transnational Programme co-financed by European Union funds.
Dogajanje v projektu
Končno poročilo v projektu DanubePeerChains
Objavljamo končno (5.) glasilo projekta DanubePeerChains. 👉Kliknite na...
Srečanje usmerjevalnega odbora projekta DanubePeerChains
Na zadnjem srečanjem usmerjevalnega odbora projekta DanubePeerChains, ki je...
Na zaključni konferenci projekta DanubePeerChains
V zadnjih dveh letih (2020–2022) smo skupaj z GZS sodelovali v projektu...
Vmesna konferenca projekta DanubePeerChains
Na Univerzi v Beogradu je 31. maja 2022 potekala …
Četrto glasilo projekta DanubePeerChains
Predstavljamo vam četrto glasilo projekta DanubePeerChains, v katerem lahko...
Tretje srečanje projektnih partnerjev DanubePeerChains
Udeležili smo se tretjega srečanja projektnih partnerjev projekta DanubePeerChains …
Posneli smo video v projektu DanubePeerChains
Posneli smo video o projektu DanubePeerChains.Podobni prispevki
V projektu DanubePeerChains smo pripravili nova videa
V projektu DanubePeerChains smo pripravili dva videa (v angleščini): 3D...
Pregled leta 2021 v projektu DanubePeerChains
Za nami je dinamično leto 2021 v okviru projekta DanubePeerChains, katerega...
Obisk predsednika vlade v MIC / Visit of the Slovenian Prime Minister to Business-to-Business Training Centre at Šolski center Škofja Loka
Člani Vlade Republike Slovenije so 10. decembra 2021 v okviru delovnega obiska...
Novice št. 3 v projektu DanubePeerChains
Predstavljamo vam Novice št. 3 projekta DanubePeerChains, v katerem lahko...
Drugo srečanje upravnega odbora projekta DanubePeerChains
Od 14. do 16. septembra 2021 je v Zagrebu potekalo drugo srečanje upravnega...