Od 24. novembra do 15. decembra 2021 sta dijaka naše šole, Dominik Ušeničnik in Matevž Zver Rotar, sodelovala v projektu Wirtual Design Thinking Workshops, ki ga je vodila Berufliche Schule ITECH Elbinsel Wilhelmsburg iz Hamburga. Dijaka sta bila uvrščena v tretjo skupino s Tajvanko Yen-Chen in Nemcem Maksymom.
Osrednja tema delavnice je bila odgovorno življenje v globalni vasi. Dijaki so spoznavali veliko različnih metod iskanja problemov, na katerih so izvajali razne metode dela ter nato zanje izdelali tudi rešitev. Med samim dogodkom so imeli tudi krajše zagovore pred učitelji, ki so vodili delavnice, da so lahko spremljali njihov napredek, jim svetovali in pomagali z raznimi vprašanji. Razne metode dela in ostale podjetniške vsebine so jim predstavili različni strokovnjaki z vsega sveta.
Zamislili so si napravo in izdelali prototip projektorja z zvočniki in možnostmi vonjav predvsem za vse tiste, ki živijo v večjih mestih in nimajo časa ali možnosti sprostitve v naravi. Izdelek bi projeciral in predvajal zvoke narave, ki bi jo lahko tudi zavohali. Takšen izdelek bi bil primeren za pisarne in stanovanja.
Izdelali so tudi zelo podroben prototip aplikacije za izdelek, ki se poveže z Bluetoothom in podaja možnosti izbire okolja, ki bi ga posameznik želel slišati. Naprava bi pomagala sproščati stres in bi podajala občutek objema narave.
Da so naši dijaki res inovativni, da znajo sodelovati v teamih, dokazuje tudi uvrstitev med prve tri najboljše skupine. Nagrado 300 € je skupina donirala švedski organizaciji Tim Bergling Foundation, ki se ukvarja s prepoznavanjem in preprečevanjem samomorov in mentalnim zdravjem.
Dijakoma Dominiku in Matevžu čestitamo za uspešno sodelovanje v projektu in jima želimo, da bi pridobljeno znanje uspešno uporabila tudi v svojem poslovnem življenju.
Mentorja: Matej Praprotnik in Zvonka Erce
V skupini smo se dokaj hitro spoznali in se kmalu privadili drug na drugega. Sporazumevali smo se v angleščini in hitro postali prijatelji. Zelo sem vesel, da sem vsakič izvedel veliko novih stvari, ki mi bodo prišle prav v življenju. Mislim, da sem največ napredoval v timskem delu. Izkušnja je bila ena tistih, ki se redko ponudi in sem zelo vesel, da sem lahko sodeloval. Hvala mentorjema za vso pomoč.
Pojekt je bil dokaj zanimiv in mislim, da sem največ pridobil v načinu razmišljanja. V podobnem projektu sem sodeloval že lani, vendar je bil ta veliko bolj zanimiv zaradi mednarodne udeležbe. Z Dominikom sva sodelovala z učenci iz Nemčije, Indonezije in Tajske. Timsko delo je potekalo dobro in na koncu smo se uvrstili med top 3. Znanje in izkušnje, ki sem jih pridobil, mi bodo prišle prav, tako na fakulteti kot v življenju.
Podobni prispevki
sLOLvenski klasiki v živo na strojni
V sredo, 6. novembra 2024, je dijake strojne šole s predstavo sLOLvenski klasiki v živo navdušil komik, pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc – Pižama. Gorenc je s svojo energijo, domiselnimi priredbami in humorjem poskrbel, da so dijaki in učitelji literarna dela...
AKD: civilna zaščita in strojniki
V četrtek, 24. oktobra 2024, se je naši šoli v okviru aktivnega državljanstva odvijalo predavanje predstavnikov škofjeloške Civilne zaščite in predstavitev enote Infokoma – za dijake tretjih letnikov vseh programov. V prvem delu so dijaki spoznavali sistem varstva...
Poslovni zajtrk 2024 je uspel
V torek, 22. oktobra 2024, smo v Šolskem centru Škofja Loka pripravili ☕💼 poslovni zajtrk konzorcija podjetij za spodbujanje kakovosti tehniškega izobraževanja, na katerega smo povabili predstavnike podjetij z Loškega in širše regije, lokalne skupnosti in gospodarske...